Adam Skrzypek

Cześć!
Nazywam się Adam Skrzypek, pochodzę z Chorzowa, astronomii interesuję się od wielu lat. Swój pierwszy teleskop – Synte 8″ – kupiłem w 2008 roku i od tej pory rozpoczęły się pasjonujące obserwacje nocnego nieba na wielu zlotach i wyjazdach w gronie najbliższych przyjaciół. Jako miłośnikowi fotografii zawsze marzyły mi się próby uwiecznienia mgławic i galaktyk, zdawałem sobie jednak sprawę z piętrzących się trudności – konieczność posiadania kosztownego sprzętu, wymagająca obróbka i brak wolnego czasu skutecznie studziły mój zapał. Sytuacja diametralnie się zmieniła w momencie zakupu mobilnego montażu paralaktycznego Star Adventurer, a jego możliwości mogłem w pełni wykorzystać modyfikując nieco ponad rok temu swój pierwszy aparat do astrofotografii – Canona 1100D. Moja przygoda z astrofotografią trwa zatem relatywnie krótko, a jej początki to szerokie pola fotografowane obiektywem 135 mm ze wspomnianym wyżej sprzętem. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia niedawno dołączył do mojego wyposażenia montaż iOptron CEM25P i refraktor TS APO 71SDQ. Teraz pozostaje tylko doskonalenie metod obróbki, to naprawdę spore wyzwanie dla początkującego miłośnika astrofotografii.
Zdjęcia nocnego nieba najczęściej wykonuję w Zwardoniu, choć ostatnio dwukrotnie zaskoczyły mnie swojš aurš Bieszczady, wiele kadrów z tych wyjazdów jest obecnie w przygotowaniu. Dla utrwalenia swych umiejętności często wyjeżdżam do Koszęcina, to najbliższy mego miejsca zamieszkania obszar w miarę ciemnego nieba, pozwalajścy przećwiczyć cały proces pozyskiwania materiału.
Mam nadzieję, że jako początkujący astrofotograf w najbliższym czasie będę w stanie zaprezentować zdjęcia dużo lepszej jakości niż do tej pory.
Czystego nieba!