Konkurs astrofotograficzny

Konkurs ma na celu dzieleniem się i doskonaleniem naszych umiejętności obróbki astrofotografii. Czas na obróbkę do ustalenia myślę że 2 tygodnie będzie OK. Jako że jest to zabawa postanowiłem że zdjęcia będziemy wysyłać na maila tego kto będzie oceniał prace. W tym przypadku to będę ja. Po upływie wyznaczonego terminu wszystkie zdjęcia będą do przejrzenia na naszej stronie. Po ogłoszeniu wyników autor zwycięskiej pracy udostępni pliki do swojego materiału i w ten sposób zabawa zaczyna się od nowa.

Myślę że możemy organizować wspólne spotkania na których będziemy omawiać na bieżąco techniki które wykorzystywaliśmy podczas obróbki. Gdzie i kiedy do ustalenia.

Proszę ten konkurs traktować jako zabawę i rywalizację na poziomie przyjacielskim.

 

Sponsor wujek JD

OU4 and Sh2-129 Squid Nebula

Jako pierwszy materiał do obróbki daje mgławicę OU4 and Sh2-129 . Moim zdaniem jest to trudny obiekt do obróbki. Ale…jeżeli się oponuje trudne obiekty, to potem będzie z górki. Materiał zbierany w warunkach o dużej wilgotności , więc detalu tam nie będzie. Druga sprawa to kalibracja tlenu źle zrobionymi darkami. RGB gwiazd też nie jest rewelacyjny, na siłę poskładałem go z klatek rozjechaną ostrością.

Więcej informacji na astrobudka.pl/sh